Services (8.x-4.0-beta3) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Resources
nl: Bronnen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Definition
nl: Definitie

en: Services
nl: Diensten

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Allowed formats
nl: Toegestane opmaken

en: Resource
nl: Bron

en: Uuid
nl: UUID

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Manage services
nl: Services beheren

en: Allowed format
nl: Toegestane opmaak
