Services (8.x-4.0-beta4) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Authentication type
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಬಗೆ

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು
