Services (8.x-4.0-beta4) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Resources
pt: Recursos

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: User
pt: Utilizador

en: Configure
pt: Configurar

en: User login
pt: Iniciar sessão de utilizador

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Definition
pt: Definição

en: Services
pt: Serviços

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Authentication type
pt: Tipo de autenticação

en: Allowed formats
pt: Formatos permitidos

en: Resource
pt: Recurso

en: Format type
pt: Tipo de formato
