Session Reminder (1.0.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: User
it: Utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Close
it: Chiudi

en: All roles
it: Tutti i ruoli

en: Style
it: Stile

en: About
it: Informazioni

en: Warning Threshold
it: Soglia di allerta

en: Extend Session
it: Estendi Sessione

en: Display a modal before the Drupal's session cookie expires, allowing the user to extend their session.
it: Mostra una finestra modale prima che il cookie di sessione di Drupal scada, permettendo all'utente di estendere la propria sessione.

en: Thanks for installing Session Reminder.
it: Grazie per aver installato Session Reminder.

en: Choose the color for the Modal background.
it: Seleziona il Colore per lo sfondo del Modale.
