Session Reminder (1.0.2) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Settings
ru: Настройки

en: User
ru: Пользователь

en: Roles
ru: Роли

en: Close
ru: Закрыть

en: All roles
ru: Все роли

en: Style
ru: Стиль

en: About
ru: Информация

en: Modal for your session will be shown on @datemodal.
ru: Модальное окно для вашей сессии будет показано @datemodal.

en: <b>Details</b>:<ul>@items</ul>
ru: <b>Детали</b>:<ul>@items</ul>

en: Choose the color for the 'Extend Session'/'Close' text.'
ru: Выберите цвет для текста "Продлить сессию"/"Закрыть".
