Field Default Values (1.0.1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Field
hi: क्षेत्र

en: URL
hi: यूआरएल

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Minimum
hi: न्यूनतम
