Set Front Page (8.x-1.0-rc1) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Pages
pl: Strony

en: Type
pl: Typ

en: Path
pl: Ścieżka

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka '%path' jest nieprawidłowa lub nie masz dostępu do podanej strony.

en: The path '%path' has to start with a slash.
pl: Ścieżka '%path' musi zaczynać się od ukośnika.
