Set Front Page (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Type
pt: Tipo

en: Default front page
pt: Página inicial por omissão

en: Current page
pt: Página atual

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho '%path' é inválido ou não tem acesso a ele.

en: The path '%path' has to start with a slash.
pt: O caminho '%path' tem de começar com uma barra.
