Set Front Page (8.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Type
ro: Tip

en: Path
ro: Cale

en: Default front page
ro: Pagina de start prestabilită

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
ro: Calea '%path' fie nu este validă, fie nu aveți acces la ea.

en: The path '%path' has to start with a slash.
ro: Calea '%path' trebuie să înceapă cu un slash.
