Seven (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Version
pl: Wersja

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: n/a
pl: n.d.

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Web Server
pl: Serwer www

en: Database
pl: Baza danych

en: Header
pl: Nagłówek

en: Up
pl: W górę

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: New
pl: Nowy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Memory limit
pl: Limit pamięci

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: mobile
pl: mobilne

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: wide
pl: szerokie

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Last Cron Run
pl: Ostatnie Uruchomienie Demona Cron

en: Drupal Version
pl: Wersja Drupala

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu treści. Aby utworzyć nowy typ treści przejdź do <a href="@create_content">tego formularza</a>.

en: Seven settings
pl: Ustawienia Sevena

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Primary tabs display toggle
pl: Zmiana wyświetlania zakładek podstawowych

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: By @author @time ago
pl: Przez @author @time temu

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: General System Information
pl: Ogólne Informacje o Systemie
