Stop Forum Spam Client (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Logging
uk: Журналювання

en: 1 hour
uk: 1 година

en: User ID
uk: ID користувача

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Spam control
uk: Контроль спаму

en: 1 second
uk: 1 секунда

en: 1 minute
uk: 1 хвилина

en: Host name
uk: Ім'я хоста

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Do not cache
uk: Не кешувати

en: Flood protection
uk: Захист від флуда

en: Allowed IP addresses
uk: Дозволені IP-адреси

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Blocked message
uk: Заблоковане повідомлення

en: Continue scanning after this user id
uk: Продовжити перевірку після цього ідентифікатора користувача

en: Number of times the email has been reported is equal to or more than
uk: Кількість скарг на цю адресу електронної пошти більше або дорівнює

en: Number of times the username has been reported is equal to or more than
uk: Кількість скарг на це ім'я користувача більше або дорівнює

en: Number of times the IP address has been reported is equal to or more than
uk: Кількість скарг на цю IP-адресу більше або дорівнює

en: Whitelists
uk: Білі списки

en: Allowed email addresses
uk: Дозволені електронні адреси

en: Allowed usernames
uk: Дозволені імена користувачів
