Site Guardian Dashboard (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (55 entries)

en: Title
de: Titel

en: Author
de: Autor

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Administration
de: Verwaltung

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Projects
de: Projekte

en: Releases
de: Veröffentlichungen

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Refresh
de: Aktualisieren

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Issue
de: Ausgabe

en: n/a
de: nicht vorhanden

en: Database type
de: Datenbanktyp

en: Created
de: Erstellt

en: Exact match
de: Genaue Übereinstimmung

en: Off
de: Aus

en: Never
de: Nie

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: User data
de: Benutzerdaten

en: Last checked
de: Zuletzt überprüft

en: Datestamp
de: Datumsstempel

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: warning
de: Warnung

en: Changed
de: Geändert

en: Recommended
de: Empfohlen

en: Unsupported
de: Nicht unterstützt

en: Drupal version
de: Drupal-Version

en: Websites
de: Webseiten

en: PHP version
de: PHP-Version

en: The file could not be uploaded.
de: Die Datei konnte nicht hochgeladen werden.

en: @interval ago
de: vor @interval

en: Project Status
de: Projekt-Status

en: Status ID
de: Status-ID

en: PHP memory limit
de: PHP-Speicherlimit

en: Database updates
de: Datenbankaktualisierungen

en: Alert
de: Alarm

en: User information
de: Benutzerinformationen

en: Not secure
de: Unsicher

en: Includes
de: Inklusive

en: Configuration files
de: Konfigurationsdateien

en: Latest Version
de: Neueste Version

en: Secure
de: Sicher

en: Project Type
de: Projekt-Typ

en: Updates available
de: Aktualisierungen verfügbar

en: Allowed types: @extensions.
de: Erlaubte Dateitypen: @extensions.

en: @interval hence
de: in @interval

en: Twig development mode
de: Twig-Entwicklungsmodus
