Share Everywhere (3.0.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Content types
id: Jenis konten

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Custom
id: Tersuai

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Location
id: Lokasi

en: Display title
id: Judul tampilan

en: Full
id: Penuh

en: Alignment
id: Perataan

en: Style
id: Gaya

en: Product types
id: Jenis produk

en: Web services
id: Layanan web

en: Align left
id: Rata kiri

en: Align right
id: Rata kanan

en: Libraries
id: Pustaka

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: View modes
id: Mode tampilan

en: Show for the listed pages
id: Tampilkan untuk halaman yang tercantum

en: Hide for the listed pages
id: Sembunyikan untuk halaman yang tercantum

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan jalurnya. Masukkan satu jalur per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Jalur contoh adalah %user-wildcard untuk setiap halaman pengguna. %front adalah halaman depan
