Share Tabs (1.0.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Entity
id: Entitas

en: Tabs
id: Tab

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Weight for @title
id: Bobot @title
