Sharerich (2.0.2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Markup
fa: نشانه گذاری

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: فهرست

en: Enabled
fa: فعال

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ID
fa: شناسه

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Allowed HTML tags
fa: برچسب‌های مجاز HTML

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Sharing
fa: اشتراک‌گذاری
