Sharerich (8.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Markup
id: Penanda

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Allowed HTML tags
id: Tag HTML yang dibolehkan

en: Sticky
id: Menempel

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Sharing
id: Berbagi
