Sharerich (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: List
pt: Lista

en: Enabled
pt: Ativado

en: Social networks
pt: Redes sociais

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Allowed HTML tags
pt: Etiquetas de HTML permitidas

en: Sticky
pt: Em destaque

en: Service
pt: Serviço

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Sharing
pt: Partilha

en: Enabled services
pt: Serviços ativos
