Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (59 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Theme
pt: Tema

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Never
pt: Nunca

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Published
pt: Publicado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Price
pt: Preço

en: Product ID
pt: ID do Produto

en: Add to cart
pt: Adicionar ao carrinho

en: Desc
pt: Decrescente

en: Store
pt: Loja

en: SKU
pt: Cód. do Produto

en: Position
pt: Posição

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Product type
pt: Tipo de produto

en: Cron
pt: Agendador de tarefas

en: Cart
pt: Carrinho

en: Changed
pt: Alterado

en: Grams
pt: Gramas

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Collection
pt: Coleção

en: Apply
pt: Aplicar

en: Collections
pt: Coleções

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Barcode
pt: Código de Barras

en: Unavailable
pt: Não disponível

en: Offset
pt: Deslocamento

en: View Products
pt: Ver Produtos

en: Tips
pt: Dicas

en: More info
pt: Mais informações

en: Add to cart form
pt: Formulário de "Adicionar ao carrinho"

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
