Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Remove
oc: Levar

en: Language
oc: Lenga

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Theme
oc: Tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Never
oc: Pas jamai

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Position
oc: Posicion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Cron
oc: Prètzfait planificat (cron)

en: Cart
oc: Carta

en: Changed
oc: Modificat

en: Grams
oc: Gramas

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
