Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha3) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Language
is: Tungumál

en: Quantity
is: Magn

en: Tags
is: Efnisorð

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Theme
is: Þema

en: ID
is: Kenni

en: Options
is: Möguleikar

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Never
is: Aldrei

en: Hostname
is: Vélarheiti

en: Published
is: Birt

en: Authored by
is: Höfundur

en: Price
is: Verð

en: Product ID
is: Vörukenni

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: Store
is: Verslun

en: SKU
is: VN

en: Position
is: Staðsetning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Product type
is: Gerð vöru

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Out of stock
is: Ekki til á lager

en: Add to cart form
is: Setja í körfu

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
