Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Remove
fa: حذف

en: Language
fa: زبان

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Position
fa: موقعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Cron
fa: کرون

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Entity ID
fa: هویت عنصر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
