Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Tags
hi: उपनाम

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Help
hi: मदद

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Store
hi: स्टोर

en: Position
hi: स्थान

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Full
hi: पूरा

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Changed
hi: बदल गया

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: More info
hi: अधिक जानकारी

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: UUID
hi: युयुआइङी
