Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Quantity
ja: 数量

en: Tags
ja: タグ

en: Overview
ja: 概観

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Help
ja: ヘルプ

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Theme
ja: テーマ

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Never
ja: なし

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Published
ja: 掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Price
ja: 価格

en: Domain
ja: ドメイン

en: Product ID
ja: 商品ID

en: Add to cart
ja: カートに入れる

en: Desc
ja: 降順

en: Store
ja: ストア

en: Position
ja: ポジション

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Full
ja: すべて

en: Product type
ja: 商品タイプ

en: Cron
ja: cron

en: Cart
ja: カート

en: Changed
ja: 変更済

en: Grams
ja: グラム

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Language code
ja: 言語コード

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Offset
ja: オフセット

en: Weight unit
ja: 重さの単位

en: Out of stock
ja: 在庫切れ

en: Add to cart form
ja: "カートへ入れる" フォーム

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
