Shopify eCommerce (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Quantity
tr: Miktar

en: Tags
tr: Etiketler

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Sync
tr: Senkronize et

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Theme
tr: Tema

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Never
tr: Asla

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Published
tr: Yayında

en: Authored by
tr: Yazan

en: Price
tr: Fiyat

en: Product ID
tr: Ürün ID

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: Desc
tr: Azalan

en: Store
tr: Mağaza

en: SKU
tr: Ürün Stok Kodu

en: Position
tr: Konum

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Cart
tr: Sepet

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Barcode
tr: Ürün Kodu

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Tips
tr: İpucu

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
