Shortcuts View (1.0.0) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Sort by
oc: Triar per

en: Shortcuts
oc: Acorchis

en: Shortcut
oc: Ligam directe

en: Apply
oc: Aplicar

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Adding and removing shortcuts
oc: Apondon e supression d'acorchis

en: Displaying shortcuts
oc: Afichatge dels acorchis

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
oc: Permet als utilizaires de gerir de listas de ligams d'acorchi configurablas

en: Administering shortcuts
oc: Gestion dels acorchis

en: Choosing shortcut sets
oc: Causida dels ensembles d'acorchis

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
oc: Los utilizaires amb permeses per cambiar d'acorchi d'accèsses direct se pòdon escollir-ne un dempuèi l'onglet d'acorchis de sa pagina de compte d'utilizaire.

en: Master
oc: Maître
