Shortcuts View (1.0.0) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: All
fa: همه

en: Block
fa: قالبک

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Shortcut
fa: میانبر

en: Apply
fa: تایید

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Adding and removing shortcuts
fa: افزودن و حذف کردن میانبرها

en: Displaying shortcuts
fa: نمایش میانبرها

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد سجل‌های واصلهای میانبر سفارشی را مدیریت کنند.

en: Administering shortcuts
fa: مدیریت میانبرها

en: Choosing shortcut sets
fa: انتخاب مجموعه‌های میانبرها

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
fa: کاربران دارای مجوز تعویض مجموعه‌های میانبر می‌توانند یک مجموعه میانبر را برای استفاده در زبانه میانبرها در صفحه‌ی حساب کاربری‌شان انتخاب نمایند.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
