Shortcuts View (1.0.0) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Shortcut
ro: Scurtătură

en: Apply
ro: Aplică

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Adding and removing shortcuts
ro: Adăugarea și ștergerea comenzilor rapide

en: Displaying shortcuts
ro: Afișare comenzi rapide

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
ro: Permite utilizatorilor să gestioneze listele personalizabile a legăturilor de comenzi rapide.

en: Administering shortcuts
ro: Administrarea comenzilor rapide

en: Choosing shortcut sets
ro: Alegerea seturilor de comenzi rapide

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
ro: Utilizatorii care au permisiunea de a comuta seturile de comenzi rapide pot alege un set de comenzi rapide pentru a-l folosi în tabul de comenzi rapide de pe pagina contului lor de utilizator.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Shortcut set
ro: Set de comenzi rapide

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the <a href=":shortcut">online documentation for the Shortcut module</a>.
ro: Modulul Shortcut permite utilizatorilor să creeze seturi de legături <em>scurtături</em> către cele mai vizitate pagini ale sitului. Scurtăturile sunt incluse în <em>seturi</em>. Orice utilizator având permisiunea <em>Selectează oricare set de scurtături</em> poate selecta o scurtătură indiferent de cine a creat-o. pentru mai multe informații citiți <a href=":shortcut">documentația online a modulului Shortcut</a>.

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href=":shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
ro: Utilizatorii cu permisiunea de <em>Administrare comenzi rapide</em> pot administra seturile de comenzi rapide și edita comenzile rapide din cadrul seturilor de pe <a href=":shortcuts">Pagina de administrare a comenzilor rapide</a>.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href=":shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
ro: Definiți ce set de comenzi rapide folosiți pe <a href=":shortcut-link">taburile de comenzi rapide</a> pentru pagina contului dumneavoastră.
