Shorten URLs (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Actions
nl: Acties

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Text
nl: Tekst

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: General
nl: Algemeen

en: Method
nl: Methode

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Original
nl: Origineel

en: seconds
nl: seconden

en: Short
nl: Kort

en: Created time
nl: Aanmaaktijd

en: Maximum link text length
nl: Maximale lengte van de linktekst

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
nl: URL's die langer zijn dan dit aantal tekens zullen worden afgebroken om te voorkomen dat lange tekenreeksen de weergave verstoren. De link zelf blijft ongewijzigd; alleen de tekstweergave van de link wordt ingekort.

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Short URL
nl: Korte URL

en: Please enter a valid URL.
nl: Voer een geldige URL in.
