Shorten URLs (8.x-2.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Title
mr: शीर्षक

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Text
mr: अक्षर

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: General
mr: साधारण

en: Method
mr: पद्धत(Method)
