Shorten URLs (8.x-2.0-alpha1) - en to te translation catalogue (13 entries)

en: Forms
te: ఫారాలు

en: Title
te: శీర్షిక

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: This action cannot be undone.
te: ఈ చర్యను రద్దు చేయడం సాధ్యం కాదు.

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Text
te: పాఠ్యం

en: User ID
te: వాడుకరి ID

en: General
te: సాధారణ

en: IP Address
te: ఐపీ చిరునామా
