Shorthand (4.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Off
oc: Desactivat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Other
oc: Autre

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Story
oc: Article

en: About
oc: A prepaus

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
