Shorthand (4.0.13) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: On
hu: Be

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Created
hu: Létrehozva

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Reference
hu: Referencia

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Story
hu: Írás

en: Authors
hu: Szerzők

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: An unrecoverable error has occurred.
hu: Helyreállíthatatlan hiba történt.

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai
