Shorthand (4.0.28) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Created
ar: الإنشاء

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Story
ar: خبر

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Text value
ar: قيمة نصية

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Revision translation affected
ar: ترجمة المراجعة المتأثرة

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة.

en: @date by @username
ar: @date بواسطة @username
