Shorthand (4.0.10) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Revert
fa: بازگشت

en: Reference
fa: ارجاع

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Story
fa: روایت

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Text format
fa: قالب‌بندی متن
