Shorthand (8.x-2.5) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: View
ru: Просмотр

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Created
ru: Создано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Other
ru: Другое

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Story
ru: Заметка

en: Authors
ru: Авторы

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: About
ru: Информация

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов
