Shortify (1.0.6) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Size
id: Ukuran

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Container
id: Kontainer

en: none
id: tidak ada

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Icon
id: Ikon

en: View
id: Lihat

en: Block
id: Blok

en: Bottom
id: Dasar

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Counter
id: Penghitung

en: Button
id: Tombol

en: bottom
id: bawah

en: top
id: atas

en: left
id: kiri

en: right
id: kanan

en: Additional
id: Tambahan

en: Logout
id: Keluar

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Customize
id: Penyesuaian

en: Form
id: Formulir

en: Column
id: Kolom

en: Contact email
id: Email kontak

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Direction
id: Arah

en: Row
id: Baris

en: Main menu
id: Menu utama

en: Background image
id: Gambar latar

en: Footer menu
id: Menu footer
