Shortify (1.0.3) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Size
ro: Mărime

en: Quote
ro: Citat

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Container
ro: Recipient

en: none
ro: nimic

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: View
ro: Afişează

en: Menu
ro: Meniu

en: Icons
ro: Iconițe

en: Block
ro: Bloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Footer
ro: Subsol

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Counter
ro: Numărător

en: Button
ro: Buton

en: Additional
ro: Adițional

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Form
ro: Formular

en: Column
ro: Coloană

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Direction
ro: Direcție

en: Row
ro: Rând

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Footer menu
ro: Meniu subsol
