Showcase Lite (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Search
uk: Пошук

en: Help
uk: Довідка

en: Region
uk: Область

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: minute
uk: хвилина

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Font Settings
uk: Установки шрифтів

en: mobile
uk: мобільний

en: wide
uk: широкий

en: Footer Bottom
uk: Низ нижнього колонтитула

en: Region settings
uk: Налаштування області

en: Search...
uk: Пошук...

en: desktop
uk: робочий стіл

en: Scroll to top
uk: Прокручування нагору

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
uk: Гнучка, адаптивна тема, з великою кількістю областей та можливістю зміни кольору, з підтримкою компоновки "mobile-first" (в першу чергу для мобільних пристроїв).

en: tablet
uk: планшет
