Showcase Lite (8.x-1.3) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: Region
nl: Gebied

en: Basic Settings
nl: Algemene instellingen

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Footer
nl: Voet

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: minute
nl: minuut

en: minutes
nl: minuten

en: Breadcrumb separator
nl: Scheidingsteken kruimelpad

en: mobile
nl: mobiel

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: wide
nl: breed

en: Footer Bottom
nl: Onder footer

en: Region settings
nl: Regio-instellingen

en: Search...
nl: Zoek...

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
nl: Een flexibel, herkleurbaar thema met meerdere gebieden en een responsieve, mobile-first lay-out.
