Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: label
id: etiket

en: Performance and scalability
id: Kinerja dan skalabilitas
