Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: label
pt: etiqueta

en: Hello world!
pt: Olá mundo!
