Shunt (8.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Label
uk: Мітка

en: label
uk: мітка

en: Hello world!
uk: Привіт, світ!

en: Performance and scalability
uk: Швидкодія і масштабованість

en: Example modules
uk: Модулі-приклади
