Shunt (8.x-2.0-beta3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Reset
it: Ripristina

en: Label
it: Etichetta

en: label
it: etichetta

en: Performance and scalability
it: Performance e scalabilità
