Shunt (8.x-2.0-beta4) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Protected
bn: সুরক্ষিত
