Shunt (8.x-2.0-beta4) - en to eo translation catalogue (8 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Reset
eo: Restarigu

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: Protected
eo: Protektita
