Shunt (8.x-2.0-beta4) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Cancel
os: Аппар

en: Description
os: Афыст

en: Reset
os: Раздæрау

en: Label
os: Нысан
