ShURLy (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: user
uk: користувач

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Date
uk: Дата

en: Links
uk: Посилання

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: Block
uk: Блок

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Custom
uk: Власний

en: Desc
uk: Спад

en: Clicks
uk: Переходи

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: API key
uk: Ключ API

en: Source
uk: Джерело

en: Invalid URL
uk: Некоректна адреса URL

en: Changed
uk: Змінено

en: deactivated
uk: вимкнено

en: Proceed
uk: Далі

en: Client
uk: Клієнт

en: Apply
uk: Застосувати

en: Base URL
uk: Базовий URL

en: Offset
uk: Зміщення

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Restrictions
uk: Обмеження

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: Filter the view to the currently logged in user.
uk: Фільтрація по користувачам, що увійшли на сайт в цю мить.

en: Short URL
uk: Коротка адреса

en: Custom URL
uk: Власна URL-адреса

en: Shorten
uk: Скорочення адрес

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Last used
uk: Останній раз використовували

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Invalid URL.
uk: Хибний URL.

en: requests
uk: запитів

en: The destination URL
uk: URL-адреса місця призначення

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне
