ShURLy (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Forms
it: Form

en: user
it: utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Text
it: Testo

en: User ID
it: ID utente

en: Create
it: Crea

en: Not found
it: Non trovato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Clicks
it: Clic

en: Created date
it: Data creazione

en: minutes
it: minuti

en: Source
it: Sorgente

en: Changed
it: Modificato

en: Base URL
it: URL base

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Restrictions
it: Limitazioni

en: Current user
it: Utente corrente

en: Filter the view to the currently logged in user.
it: Filtra la vista con l'utente attualmente autenticato.

en: Custom URL
it: Indirizzo URL personalizzato

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Invalid URL.
it: URL non valido.
