SIBS API (1.0.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Both
pt: Ambos

en: Error handling
pt: Manipulação de erros

en: Return URL
pt: URL de retorno

en: Database logging
pt: Armazenamento do registo da base de dados

en: Terminal ID
pt: ID do Terminal

en: Validity
pt: Validade

en: Payment Form
pt: Formulário de Pagamento

en: Output in page
pt: Mostrar na página

en: Code @code: @message @moreinfo
pt: Código @code: @message @moreinfo

en: SIBS API integration
pt: Integração SIBS API

en: SIBS API settings
pt: Definições SIBS API

en: Administer SIBS API settings
pt: Administrar definições SIBS API

en: Settings for SIBS API module
pt: Definições para módulo SIBS API

en: Client-Id
pt: Id-Cliente

en: Payment Service Entity
pt: Entidade de Serviço de Pagamento

en: Webhook Secret
pt: Segredo Webhook

en: Integration Endpoint
pt: Endpoint de Integração

en: Number of days the payment is valid
pt: Número de dias que o pagamento é válido
