SIBS API (1.0.3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Error Message
id: Pesan Kesalahan

en: Response
id: Jawaban

en: header
id: Header

en: theme
id: tema

en: All
id: Semua

en: Both
id: Keduanya

en: text
id: teks

en: body
id: isi

en: Request
id: Permintaan

en: color
id: warna

en: Database logging
id: Pencatatan database
